GebiedIndicatorEenheid2010201120122013201420152016201720182019
NederlandGeweldsdelictenaantal
DeventerGeweldsdelictenaantal778778728696685564594504476472
BinnenstadGeweldsdelictenaantal20518717315014612510299109104
De HovenGeweldsdelictenaantal11486155712411
ZandweerdGeweldsdelictenaantal51526768634947493841
VoorstadGeweldsdelictenaantal97124115128148113127108108104
Borgele en PlatvoetGeweldsdelictenaantal45273323232831301228
KeizerslandenGeweldsdelictenaantal93999373725877406857
Rivierenwijk en BergweideGeweldsdelictenaantal70695259464842384445
Colmschate-NoordGeweldsdelictenaantal3332403418232524714
Colmschate-VijfhoekGeweldsdelictenaantal36293238361831131313
Colmschate-ZuidGeweldsdelictenaantal63523850513443451522
DiepenveenGeweldsdelictenaantal51514871273
SchalkhaarGeweldsdelictenaantal26443526343742272320
OkkenbroekGeweldsdelictenaantal1632721110
LetteleGeweldsdelictenaantal0824320112
BathmenGeweldsdelictenaantal3135251914141713227
Geweldsdelicten
GeweldsdelictenVolgens de aangiftes die zijn gedaan bij de politie werden in 2019 in Deventer 472 geweldsdelicten gepleegd. Dat zijn er 4 minder dan een jaar eerder waarmee de dalende trend doorzet. Het betreft hier een optelsom van alle door de politie geregistreerde delicten met geweld, variërend van straatroof en overval tot bedreiging en mishandeling, moord en doodslag. Het aantal geweldsdelicten is in vergelijking met de voorgaande jaren verder afgenomen. Het grootste deel van de delicten bestaat uit mishandeling en bedreiging. Wanneer de geweldsdelicten worden afzet tegen de totale bevolking, dan zien we dat het aantal delicten per inwoner op  0,5 ligt in 2019.  Dit betekent dat van elke 1000 personen er 5 zijn die te maken hebben gehad met geweld en daarvan ook aangifte hebben gedaan.
bron: Politie