GebiedIndicatorEenheid20042007200920112013201520172019
NederlandSociale cohesie (score)rapport
DeventerSociale cohesie (score)rapport6,46,26,36,16,16,26,46,2
BinnenstadSociale cohesie (score)rapport6,25,86,06,26,5
De HovenSociale cohesie (score)rapport7,67,47,47,67,6
ZandweerdSociale cohesie (score)rapport5,65,96,26,36,2
VoorstadSociale cohesie (score)rapport5,65,35,96,05,9
Borgele en PlatvoetSociale cohesie (score)rapport6,16,05,86,16,2
KeizerslandenSociale cohesie (score)rapport5,95,65,85,65,9
Rivierenwijk en BergweideSociale cohesie (score)rapport5,25,25,45,35,5
Colmschate-NoordSociale cohesie (score)rapport5,45,65,65,75,8
Colmschate-VijfhoekSociale cohesie (score)rapport5,76,35,96,36,0
Colmschate-ZuidSociale cohesie (score)rapport6,36,56,46,16,4
DiepenveenSociale cohesie (score)rapport7,26,86,56,66,2
SchalkhaarSociale cohesie (score)rapport7,26,86,97,17,3
OkkenbroekSociale cohesie (score)rapport7,27,97,97,97,9
LetteleSociale cohesie (score)rapport7,27,97,97,97,9
BathmenSociale cohesie (score)rapport7,47,47,37,47,6
Sociale cohesie (score)
Sociale samenhangDe beleving van de sociale kwaliteit van de woonomgeving, de sociale samenhang, wordt uitgedrukt in een schaalscore van 0 tot 10. Deventer heeft met een 6,2  vrijwel dezelfde score als in de vorige meting van 2013. Het cijfer wordt bepaald aan de hand van de indicatoren: mensen in de buurt kennen elkaar nauwelijks, mensen in de buurt gaan prettig met elkaar om, het is een gezellige buurt waar saamhorigheid heerst en mensen voelen zich thuis in de buurt. Het meest bepalende voor de sociale cohesie is de indicator over het prettig met elkaar omgaan. Volgens de bewoners is de sociale cohesie het best in Lettele en Okkenbroek, de Hoven en Bathmen. Relatief laag wordt de sociale cohesie beoordeeld in Rivierenwijk/Bergweide en in Colmschate Noord.
bron: Gemeente Deventer