GebiedIndicatorEenheid199920002001200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022
NederlandOverledenenaantal140.487140.527140.377142.355141.936136.553136.402135.372133.022135.136134.235136.058135.741140.813141.245141.245141.245
DeventerOverledenenaantal8147978538438078468088167928118888507668178318348608058988989381.0339541.024
BinnenstadOverledenenaantal52544967878377688662766984839712510090
BinnenstadCentrumOverledenenaantal414039495148796748
BinnenstadBergkwartierOverledenenaantal055318345
BinnenstadNoordenbergkwartierOverledenenaantal444375533
BinnenstadNoordenbergsingelOverledenenaantal201313422
BinnenstadSingelsOverledenenaantal569458846
BinnenstadRaambuurtOverledenenaantal155434578
BinnenstadKnutteldorpOverledenenaantal9166181521211318
De HovenOverledenenaantal17171291313161591381410141381815
De HovenOverledenenaantal1381410141381815
ZandweerdOverledenenaantal1019411710511193871009884109879080928688109
ZandweerdNoorderpleinOverledenenaantal9118658767
ZandweerdZwolsewegOverledenenaantal1312151111813413
ZandweerdLange ZandstraatOverledenenaantal5151113887712
ZandweerdZandweerd-ZuidOverledenenaantal11191214152291622
ZandweerdZandweerd-NoordOverledenenaantal182719272317192422
ZandweerdSchrijversbuurtOverledenenaantal282522191829313133
VoorstadOverledenenaantal466655426261625259575340716657686957
VoorstadRode DorpOverledenenaantal11611152018162310
VoorstadOudegoedstraatOverledenenaantal484974376
VoorstadBurgemeestersbuurtOverledenenaantal59311881262
VoorstadOosterstraatOverledenenaantal847812811108
VoorstadRielerweg-WestOverledenenaantal119566712109
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenOverledenenaantal181710221312141322
Borgele en PlatvoetOverledenenaantal83958579888483939310197697889101927478
Borgele en PlatvoetBorgeleOverledenenaantal908261707294816368
Borgele en PlatvoetPlatvoetOverledenenaantal111588177111110
KeizerslandenOverledenenaantal157156162158134141129139132158160158186158168189158200
KeizerslandenLudgeruskwartierOverledenenaantal424851623639593947
KeizerslandenTuindorpOverledenenaantal12181819171821229
KeizerslandenRollecatekwartierOverledenenaantal271817192325263036
KeizerslandenOranjekwartierOverledenenaantal272022213122202229
KeizerslandenLandsherenkwartierOverledenenaantal505650655164634578
KeizerslandenSteenbruggeOverledenenaantal00011
Rivierenwijk en BergweideOverledenenaantal291816182632152220282330303941373939
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtOverledenenaantal5889131671516
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtOverledenenaantal168109912131211
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkOverledenenaantal6710101612151012
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenOverledenenaantal102211220
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordOverledenenaantal000000000
Colmschate-NoordOverledenenaantal113102881028679586558645454515361777065
Colmschate-NoordHet OostrikOverledenenaantal11107101013121415
Colmschate-NoordGroot DouwelOverledenenaantal483939373942554544
Colmschate-NoordBlauwenoordOverledenenaantal55844610116
Colmschate-VijfhoekOverledenenaantal13914342527364529373836435747494565
Colmschate-VijfhoekOp den HaarOverledenenaantal911119141112915
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeOverledenenaantal853121011876
Colmschate-VijfhoekGravelandOverledenenaantal211311472
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkOverledenenaantal34731068011
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkOverledenenaantal331164351
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeOverledenenaantal111412151614141630
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordOverledenenaantal101000010
Colmschate-ZuidOverledenenaantal6866747010276736790918375878882819895
Colmschate-ZuidSnippelingOverledenenaantal113321222
Colmschate-ZuidDorp ColmschateOverledenenaantal432733434133325537
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidOverledenenaantal242010001
Colmschate-ZuidColmschaterenkOverledenenaantal181514141716181420
Colmschate-ZuidRoessinkOverledenenaantal31254391055
Colmschate-Zuid't BrameltOverledenenaantal91168109898
Colmschate-ZuidEssenerveldOverledenenaantal1011713868510
Colmschate-ZuidSworminkOverledenenaantal5252683812
DiepenveenOverledenenaantal394142414441385243414845499054595555
DiepenveenDorp DiepenveenOverledenenaantal404543474152565253
DiepenveenRandeOverledenenaantal010010320
DiepenveenTjoeneOverledenenaantal1222482012
SchalkhaarOverledenenaantal35403533544430434347435151552545459
SchalkhaarDorp SchalkhaarOverledenenaantal43404845341525058
SchalkhaarAverlo en FrieswijkOverledenenaantal4336211241
OkkenbroekOverledenenaantal120436144112232200
OkkenbroekOverledenenaantal112232200
LetteleOverledenenaantal97888151171573689814913
LetteleDorp LetteleOverledenenaantal302422834
LetteleOude MolenOverledenenaantal000100611
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekOverledenenaantal434376058
BathmenOverledenenaantal454935414455504552436469586363927784
BathmenDorp BathmenOverledenenaantal355561525454796675
BathmenLooOverledenenaantal665553886
BathmenDortherhoekOverledenenaantal211112222
BathmenZuidlooOverledenenaantal022024211
BathmenOxerhofOverledenenaantal10100
Overledenen
Absoluut aantal overledenenIn 2022 zijn er 1.024 inwoners van Deventer overleden. Dat zijn er 69 meer als een jaar eerder. De afgelopen 10 jaren zijn er ruim 900 personen per jaar overleden in Deventer. De verwachting is dat het sterftecijfer de komende jaren zal gaan stijgen door een toenemende vergrijzing. Gemiddeld zijn er afgelopen 10 jaren nog steeds meer kinderen geboren in Deventer dan dat er mensen overlijden. Dit zorgt voor een positieve natuurlijke aanwas. In de komende jaren zal er sprake zijn van een negatieve natuurlijke groei. Belangrijkste reden hiervoor is een afname van de vruchtbaarheid maar vooral een hoger sterftecijfer door toenemende vergrijzing.
bron: Gemeente en CBS