GebiedIndicatorEenheid1999200020012002200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
NederlandOverledenenaantal140.487140.527140.377142.355141.936136.553136.402135.372133.022135.136134.235136.058135.741140.813141.245141.245141.245
DeventerOverledenenaantal8147978538438078468088167928118888507668178318348608058988989381.033
BinnenstadOverledenenaantal525449678783776886627669848397125
BinnenstadCentrumOverledenenaantal41403949514879
BinnenstadBergkwartierOverledenenaantal0553183
BinnenstadNoordenbergkwartierOverledenenaantal4443755
BinnenstadNoordenbergsingelOverledenenaantal2013134
BinnenstadSingelsOverledenenaantal5694588
BinnenstadRaambuurtOverledenenaantal1554345
BinnenstadKnutteldorpOverledenenaantal916618152121
De HovenOverledenenaantal1717129131316159138141014138
De HovenOverledenenaantal138141014138
ZandweerdOverledenenaantal10194117105111938710098841098790809286
ZandweerdNoorderpleinOverledenenaantal91186587
ZandweerdZwolsewegOverledenenaantal1312151111813
ZandweerdLange ZandstraatOverledenenaantal5151113887
ZandweerdZandweerd-ZuidOverledenenaantal1119121415229
ZandweerdZandweerd-NoordOverledenenaantal18271927231719
ZandweerdSchrijversbuurtOverledenenaantal28252219182931
VoorstadOverledenenaantal46665542626162525957534071665768
VoorstadRode DorpOverledenenaantal1161115201816
VoorstadOudegoedstraatOverledenenaantal4849743
VoorstadBurgemeestersbuurtOverledenenaantal593118812
VoorstadOosterstraatOverledenenaantal847812811
VoorstadRielerweg-WestOverledenenaantal119566712
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenOverledenenaantal18171022131214
Borgele en PlatvoetOverledenenaantal8395857988848393931019769788910192
Borgele en PlatvoetBorgeleOverledenenaantal90826170729481
Borgele en PlatvoetPlatvoetOverledenenaantal11158817711
KeizerslandenOverledenenaantal157156162158134141129139132158160158186158168189
KeizerslandenLudgeruskwartierOverledenenaantal42485162363959
KeizerslandenTuindorpOverledenenaantal12181819171821
KeizerslandenRollecatekwartierOverledenenaantal27181719232526
KeizerslandenOranjekwartierOverledenenaantal27202221312220
KeizerslandenLandsherenkwartierOverledenenaantal50565065516463
KeizerslandenSteenbruggeOverledenenaantal000
Rivierenwijk en BergweideOverledenenaantal29181618263215222028233030394137
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtOverledenenaantal588913167
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtOverledenenaantal16810991213
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkOverledenenaantal671010161215
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenOverledenenaantal1022112
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordOverledenenaantal0000000
Colmschate-NoordOverledenenaantal11310288102867958655864545451536177
Colmschate-NoordHet OostrikOverledenenaantal1110710101312
Colmschate-NoordGroot DouwelOverledenenaantal48393937394255
Colmschate-NoordBlauwenoordOverledenenaantal55844610
Colmschate-VijfhoekOverledenenaantal1391434252736452937383643574749
Colmschate-VijfhoekOp den HaarOverledenenaantal911119141112
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeOverledenenaantal8531210118
Colmschate-VijfhoekGravelandOverledenenaantal2113114
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkOverledenenaantal34731068
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkOverledenenaantal3311643
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeOverledenenaantal11141215161414
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordOverledenenaantal1010000
Colmschate-ZuidOverledenenaantal686674701027673679091837587888281
Colmschate-ZuidSnippelingOverledenenaantal1133212
Colmschate-ZuidDorp ColmschateOverledenenaantal43273343413332
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidOverledenenaantal2420100
Colmschate-ZuidColmschaterenkOverledenenaantal18151414171618
Colmschate-ZuidRoessinkOverledenenaantal312543910
Colmschate-Zuid't BrameltOverledenenaantal911681098
Colmschate-ZuidEssenerveldOverledenenaantal1011713868
Colmschate-ZuidSworminkOverledenenaantal5252683
DiepenveenOverledenenaantal39414241444138524341484549905459
DiepenveenDorp DiepenveenOverledenenaantal40454347415256
DiepenveenRandeOverledenenaantal0100103
DiepenveenTjoeneOverledenenaantal12224820
SchalkhaarOverledenenaantal3540353354443043434743515155254
SchalkhaarDorp SchalkhaarOverledenenaantal4340484534152
SchalkhaarAverlo en FrieswijkOverledenenaantal43362112
OkkenbroekOverledenenaantal1204361441122322
OkkenbroekOverledenenaantal1122322
LetteleOverledenenaantal97888151171573689814
LetteleDorp LetteleOverledenenaantal3024228
LetteleOude MolenOverledenenaantal0001006
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekOverledenenaantal4343760
BathmenOverledenenaantal45493541445550455243646958636392
BathmenDorp BathmenOverledenenaantal35556152545479
BathmenLooOverledenenaantal6655538
BathmenDortherhoekOverledenenaantal2111122
BathmenZuidlooOverledenenaantal0220242
BathmenOxerhofOverledenenaantal101
Overledenen
Absoluut aantal overledenenIn 2020 zijn er 1.033 inwoners van Deventer overleden. Dat zijn er bijna 100 meer als een jaar eerder. De coronacrisis heeft zeker een rol gespeeld in het hoge sterftecijfer over 2020.De afgelopen 10 jaren zijn er 870 personen per jaar overleden in Deventer. De verwachting is dat het sterftecijfer de komende jaren zal gaan stijgen door een toenemende vergrijzing. Toch worden er nog steeds meer kinderen geboren in Deventer dan dat er mensen overlijden. Dit zorgt voor een positieve natuurlijke aanwas. In de komende jaren zal er sprake zijn van een negatieve natuurlijke groei. Belangrijkste reden hiervoor is een afname van de vruchtbaarheid maar vooral een hoger sterftecijfer door toenemende vergrijzing.
bron: Gemeente en CBS