GebiedIndicatorEenheid19992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021
NederlandOverledenenaantal140.487140.527140.377142.355141.936136.553136.402135.372133.022135.136134.235136.058135.741140.813141.245141.245141.245
DeventerOverledenenaantal8147978538438078468088167928118888507668178318348608058988989381.033954
BinnenstadOverledenenaantal525449678783776886627669848397125100
BinnenstadCentrumOverledenenaantal4140394951487967
BinnenstadBergkwartierOverledenenaantal05531834
BinnenstadNoordenbergkwartierOverledenenaantal44437553
BinnenstadNoordenbergsingelOverledenenaantal20131342
BinnenstadSingelsOverledenenaantal56945884
BinnenstadRaambuurtOverledenenaantal15543457
BinnenstadKnutteldorpOverledenenaantal91661815212113
De HovenOverledenenaantal171712913131615913814101413818
De HovenOverledenenaantal13814101413818
ZandweerdOverledenenaantal1019411710511193871009884109879080928688
ZandweerdNoorderpleinOverledenenaantal911865876
ZandweerdZwolsewegOverledenenaantal13121511118134
ZandweerdLange ZandstraatOverledenenaantal51511138877
ZandweerdZandweerd-ZuidOverledenenaantal111912141522916
ZandweerdZandweerd-NoordOverledenenaantal1827192723171924
ZandweerdSchrijversbuurtOverledenenaantal2825221918293131
VoorstadOverledenenaantal4666554262616252595753407166576869
VoorstadRode DorpOverledenenaantal116111520181623
VoorstadOudegoedstraatOverledenenaantal48497437
VoorstadBurgemeestersbuurtOverledenenaantal5931188126
VoorstadOosterstraatOverledenenaantal84781281110
VoorstadRielerweg-WestOverledenenaantal11956671210
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenOverledenenaantal1817102213121413
Borgele en PlatvoetOverledenenaantal839585798884839393101976978891019274
Borgele en PlatvoetBorgeleOverledenenaantal9082617072948163
Borgele en PlatvoetPlatvoetOverledenenaantal1115881771111
KeizerslandenOverledenenaantal157156162158134141129139132158160158186158168189158
KeizerslandenLudgeruskwartierOverledenenaantal4248516236395939
KeizerslandenTuindorpOverledenenaantal1218181917182122
KeizerslandenRollecatekwartierOverledenenaantal2718171923252630
KeizerslandenOranjekwartierOverledenenaantal2720222131222022
KeizerslandenLandsherenkwartierOverledenenaantal5056506551646345
KeizerslandenSteenbruggeOverledenenaantal0001
Rivierenwijk en BergweideOverledenenaantal2918161826321522202823303039413739
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtOverledenenaantal58891316715
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtOverledenenaantal1681099121312
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkOverledenenaantal67101016121510
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenOverledenenaantal10221122
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordOverledenenaantal00000000
Colmschate-NoordOverledenenaantal1131028810286795865586454545153617770
Colmschate-NoordHet OostrikOverledenenaantal111071010131214
Colmschate-NoordGroot DouwelOverledenenaantal4839393739425545
Colmschate-NoordBlauwenoordOverledenenaantal5584461011
Colmschate-VijfhoekOverledenenaantal139143425273645293738364357474945
Colmschate-VijfhoekOp den HaarOverledenenaantal9111191411129
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeOverledenenaantal85312101187
Colmschate-VijfhoekGravelandOverledenenaantal21131147
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkOverledenenaantal347310680
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkOverledenenaantal33116435
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeOverledenenaantal1114121516141416
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordOverledenenaantal10100001
Colmschate-ZuidOverledenenaantal68667470102767367909183758788828198
Colmschate-ZuidSnippelingOverledenenaantal11332122
Colmschate-ZuidDorp ColmschateOverledenenaantal4327334341333255
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidOverledenenaantal24201000
Colmschate-ZuidColmschaterenkOverledenenaantal1815141417161814
Colmschate-ZuidRoessinkOverledenenaantal3125439105
Colmschate-Zuid't BrameltOverledenenaantal9116810989
Colmschate-ZuidEssenerveldOverledenenaantal10117138685
Colmschate-ZuidSworminkOverledenenaantal52526838
DiepenveenOverledenenaantal3941424144413852434148454990545955
DiepenveenDorp DiepenveenOverledenenaantal4045434741525652
DiepenveenRandeOverledenenaantal01001032
DiepenveenTjoeneOverledenenaantal122248201
SchalkhaarOverledenenaantal354035335444304343474351515525454
SchalkhaarDorp SchalkhaarOverledenenaantal434048453415250
SchalkhaarAverlo en FrieswijkOverledenenaantal433621124
OkkenbroekOverledenenaantal12043614411223220
OkkenbroekOverledenenaantal11223220
LetteleOverledenenaantal978881511715736898149
LetteleDorp LetteleOverledenenaantal30242283
LetteleOude MolenOverledenenaantal00010061
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekOverledenenaantal43437605
BathmenOverledenenaantal4549354144555045524364695863639277
BathmenDorp BathmenOverledenenaantal3555615254547966
BathmenLooOverledenenaantal66555388
BathmenDortherhoekOverledenenaantal21111222
BathmenZuidlooOverledenenaantal02202421
BathmenOxerhofOverledenenaantal1010
Overledenen
Absoluut aantal overledenenIn 2021 zijn er 954 inwoners van Deventer overleden. Dat zijn er 79 minder als een jaar eerder. De coronacrisis heeft zeker een rol gespeeld in het hoge sterftecijfer over 2020.De afgelopen 10 jaren zijn er 870 personen per jaar overleden in Deventer. De verwachting is dat het sterftecijfer de komende jaren zal gaan stijgen door een toenemende vergrijzing. Toch worden er nog steeds meer kinderen geboren in Deventer dan dat er mensen overlijden. Dit zorgt voor een positieve natuurlijke aanwas. In de komende jaren zal er sprake zijn van een negatieve natuurlijke groei. Belangrijkste reden hiervoor is een afname van de vruchtbaarheid maar vooral een hoger sterftecijfer door toenemende vergrijzing.
bron: Gemeente en CBS