GebiedIndicatorEenheid20102011201220132014201520162017201820192020
NederlandGeweldsdelictenaantal
DeventerGeweldsdelictenaantal778778728696685564594504476472432
BinnenstadGeweldsdelictenaantal2051871731501461251029910910493
De HovenGeweldsdelictenaantal114861557124117
ZandweerdGeweldsdelictenaantal5152676863494749384150
VoorstadGeweldsdelictenaantal9712411512814811312710810810475
Borgele en PlatvoetGeweldsdelictenaantal4527332323283130122819
KeizerslandenGeweldsdelictenaantal9399937372587740685748
Rivierenwijk en BergweideGeweldsdelictenaantal7069525946484238444534
Colmschate-NoordGeweldsdelictenaantal333240341823252471422
Colmschate-VijfhoekGeweldsdelictenaantal3629323836183113131314
Colmschate-ZuidGeweldsdelictenaantal6352385051344345152226
DiepenveenGeweldsdelictenaantal515148712733
SchalkhaarGeweldsdelictenaantal2644352634374227232031
OkkenbroekGeweldsdelictenaantal16327211100
LetteleGeweldsdelictenaantal08243201124
BathmenGeweldsdelictenaantal31352519141417132276
Geweldsdelicten
GeweldsdelictenVolgens de aangiftes die zijn gedaan bij de politie werden in 2020 in Deventer 432 geweldsdelicten gepleegd. Dat zijn er 40 minder dan een jaar eerder waarmee de dalende trend doorzet. Het betreft hier een optelsom van alle door de politie geregistreerde delicten met geweld, variërend van straatroof en overval tot bedreiging en mishandeling, moord en doodslag. Het aantal geweldsdelicten is in vergelijking met de voorgaande jaren verder afgenomen. Het grootste deel van de delicten bestaat uit mishandeling en bedreiging. Wanneer de geweldsdelicten worden afzet tegen de totale bevolking, dan zien we dat het aantal delicten per inwoner op  0,4 ligt in 2020.  Dit betekent dat van elke 1000 personen er 4 zijn die te maken hebben gehad met geweld en daarvan ook aangifte hebben gedaan.
bron: Politie