GebiedIndicatorEenheid19992000200120022003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018201920202021
NederlandGeboortenaantal200.445206.619202.603202.083200.297194.007187.910185.057181.336184.634184.915184.397180.060175.959171.341175.181
DeventerGeboortenaantal1.1821.2451.1831.3121.2301.2041.2631.1831.2431.2441.1721.2651.1321.1671.0921.0771.0041.044977973941957980
BinnenstadGeboortenaantal7578848063918072847865756557565447
BinnenstadCentrumGeboortenaantal2222302119271813
BinnenstadBergkwartierGeboortenaantal65697552
BinnenstadNoordenbergkwartierGeboortenaantal75654283
BinnenstadNoordenbergsingelGeboortenaantal412100133
BinnenstadSingelsGeboortenaantal118805458
BinnenstadRaambuurtGeboortenaantal1811101181054
BinnenstadKnutteldorpGeboortenaantal10131391471014
De HovenGeboortenaantal3441334037442533263023283424272724
De HovenGeboortenaantal3023283424272724
ZandweerdGeboortenaantal157161144160171162154136162132154137116132118111128
ZandweerdNoorderpleinGeboortenaantal1014151012131214
ZandweerdZwolsewegGeboortenaantal2943293035233024
ZandweerdLange ZandstraatGeboortenaantal1718182218101324
ZandweerdZandweerd-ZuidGeboortenaantal3247333027352032
ZandweerdZandweerd-NoordGeboortenaantal171614712161811
ZandweerdSchrijversbuurtGeboortenaantal2716281728211823
VoorstadGeboortenaantal157156144161139144139152146127136117127110112114128
VoorstadRode DorpGeboortenaantal3838273216262724
VoorstadOudegoedstraatGeboortenaantal1522222712242030
VoorstadBurgemeestersbuurtGeboortenaantal101516131991315
VoorstadOosterstraatGeboortenaantal2213131011141219
VoorstadRielerweg-WestGeboortenaantal121915151414129
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenGeboortenaantal3029243038253031
Borgele en PlatvoetGeboortenaantal4939416232624635515556544643394539
Borgele en PlatvoetBorgeleGeboortenaantal4142433432282825
Borgele en PlatvoetPlatvoetGeboortenaantal1414111211111714
KeizerslandenGeboortenaantal11696129115118126114139137117123133128129138166142
KeizerslandenLudgeruskwartierGeboortenaantal3831372931303722
KeizerslandenTuindorpGeboortenaantal2323222125162218
KeizerslandenRollecatekwartierGeboortenaantal1418202116211924
KeizerslandenOranjekwartierGeboortenaantal2829353022282521
KeizerslandenLandsherenkwartierGeboortenaantal1422192727233221
KeizerslandenSteenbruggeGeboortenaantal08203136
Rivierenwijk en BergweideGeboortenaantal9261596044626659546746696475655562
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtGeboortenaantal138121018141617
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtGeboortenaantal4234364242353536
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkGeboortenaantal1141911131437
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenGeboortenaantal10212212
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordGeboortenaantal00000000
Colmschate-NoordGeboortenaantal105101769194788990667257614754455666
Colmschate-NoordHet OostrikGeboortenaantal3226181421132622
Colmschate-NoordGroot DouwelGeboortenaantal2513211618171821
Colmschate-NoordBlauwenoordGeboortenaantal1518221715151223
Colmschate-VijfhoekGeboortenaantal209197229212224245194204169168130133122126127116121
Colmschate-VijfhoekOp den HaarGeboortenaantal3118241428272118
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeGeboortenaantal2125172617181820
Colmschate-VijfhoekGravelandGeboortenaantal01000101
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkGeboortenaantal4021282323241626
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkGeboortenaantal3128342533313730
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeGeboortenaantal4435293324262326
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordGeboortenaantal12111010
Colmschate-ZuidGeboortenaantal1179910797931028794777377717270876984
Colmschate-ZuidSnippelingGeboortenaantal14011405
Colmschate-ZuidDorp ColmschateGeboortenaantal62735594
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidGeboortenaantal13200010
Colmschate-ZuidColmschaterenkGeboortenaantal2025172218221224
Colmschate-ZuidRoessinkGeboortenaantal1158775128
Colmschate-Zuid't BrameltGeboortenaantal1413141314141318
Colmschate-ZuidEssenerveldGeboortenaantal6117141513512
Colmschate-ZuidSworminkGeboortenaantal1414161210241713
DiepenveenGeboortenaantal3227462532293024162026242735193531
DiepenveenDorp DiepenveenGeboortenaantal2023212534173429
DiepenveenRandeGeboortenaantal01120000
DiepenveenTjoeneGeboortenaantal02201212
SchalkhaarGeboortenaantal4959645839554448546357906958494950
SchalkhaarDorp SchalkhaarGeboortenaantal5954876757464648
SchalkhaarAverlo en FrieswijkGeboortenaantal43321332
OkkenbroekGeboortenaantal52627446451351202
OkkenbroekGeboortenaantal51351202
LetteleGeboortenaantal1712141812171118714911111751710
LetteleDorp LetteleGeboortenaantal63448283
LetteleOude MolenGeboortenaantal21111020
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekGeboortenaantal65668377
BathmenGeboortenaantal4954676367444957395644384442524346
BathmenDorp BathmenGeboortenaantal4336333734453442
BathmenLooGeboortenaantal54344333
BathmenDortherhoekGeboortenaantal60000000
BathmenZuidlooGeboortenaantal24232341
BathmenOxerhofGeboortenaantal02120
Geboorten
Absoluut aantal geboortenIn 2021 werden er 980 kinderen geboren in Deventer. Dat zijn er 56 meer dan in 2020.Jaarlijks worden er gemiddeld bijna 1.040 kinderen geboren in Deventer de afgelopen 10 jaren. Daarnaast overlijden er gemiddeld 870 personen per jaar. Dat betekent dat de afgelopen 10 jaren sprake is geweest van een positieve natuurlijke aanwas van bijna 170 per jaar. De verwachting is dat de hoogte van deze natuurlijke groei de komende jaren (verder) zal afnemen.  Belangrijkste reden hiervoor is een afname van het kindertal per gezin.
bron: Gemeente en CBS