GebiedIndicatorEenheid1999200020012002200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
NederlandGeboortenaantal200.445206.619202.603202.083200.297194.007187.910185.057181.336184.634184.915184.397180.060175.959171.341175.181
DeventerGeboortenaantal1.1821.2451.1831.3121.2301.2041.2631.1831.2431.2441.1721.2651.1321.1671.0921.0771.0041.044977973941957
BinnenstadGeboortenaantal75788480639180728478657565575654
BinnenstadCentrumGeboortenaantal22223021192718
BinnenstadBergkwartierGeboortenaantal6569755
BinnenstadNoordenbergkwartierGeboortenaantal7565428
BinnenstadNoordenbergsingelGeboortenaantal41210013
BinnenstadSingelsGeboortenaantal11880545
BinnenstadRaambuurtGeboortenaantal181110118105
BinnenstadKnutteldorpGeboortenaantal101313914710
De HovenGeboortenaantal34413340374425332630232834242727
De HovenGeboortenaantal30232834242727
ZandweerdGeboortenaantal157161144160171162154136162132154137116132118111
ZandweerdNoorderpleinGeboortenaantal10141510121312
ZandweerdZwolsewegGeboortenaantal29432930352330
ZandweerdLange ZandstraatGeboortenaantal17181822181013
ZandweerdZandweerd-ZuidGeboortenaantal32473330273520
ZandweerdZandweerd-NoordGeboortenaantal1716147121618
ZandweerdSchrijversbuurtGeboortenaantal27162817282118
VoorstadGeboortenaantal157156144161139144139152146127136117127110112114
VoorstadRode DorpGeboortenaantal38382732162627
VoorstadOudegoedstraatGeboortenaantal15222227122420
VoorstadBurgemeestersbuurtGeboortenaantal1015161319913
VoorstadOosterstraatGeboortenaantal22131310111412
VoorstadRielerweg-WestGeboortenaantal12191515141412
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenGeboortenaantal30292430382530
Borgele en PlatvoetGeboortenaantal49394162326246355155565446433945
Borgele en PlatvoetBorgeleGeboortenaantal41424334322828
Borgele en PlatvoetPlatvoetGeboortenaantal14141112111117
KeizerslandenGeboortenaantal11696129115118126114139137117123133128129138166
KeizerslandenLudgeruskwartierGeboortenaantal38313729313037
KeizerslandenTuindorpGeboortenaantal23232221251622
KeizerslandenRollecatekwartierGeboortenaantal14182021162119
KeizerslandenOranjekwartierGeboortenaantal28293530222825
KeizerslandenLandsherenkwartierGeboortenaantal14221927272332
KeizerslandenSteenbruggeGeboortenaantal082031
Rivierenwijk en BergweideGeboortenaantal92615960446266595467466964756555
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtGeboortenaantal1381210181416
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtGeboortenaantal42343642423535
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkGeboortenaantal114191113143
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenGeboortenaantal1021221
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordGeboortenaantal0000000
Colmschate-NoordGeboortenaantal1051017691947889906672576147544556
Colmschate-NoordHet OostrikGeboortenaantal32261814211326
Colmschate-NoordGroot DouwelGeboortenaantal25132116181718
Colmschate-NoordBlauwenoordGeboortenaantal15182217151512
Colmschate-VijfhoekGeboortenaantal209197229212224245194204169168130133122126127116
Colmschate-VijfhoekOp den HaarGeboortenaantal31182414282721
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeGeboortenaantal21251726171818
Colmschate-VijfhoekGravelandGeboortenaantal0100010
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkGeboortenaantal40212823232416
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkGeboortenaantal31283425333137
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeGeboortenaantal44352933242623
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordGeboortenaantal1211101
Colmschate-ZuidGeboortenaantal11799107979310287947773777172708769
Colmschate-ZuidSnippelingGeboortenaantal1401140
Colmschate-ZuidDorp ColmschateGeboortenaantal6273559
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidGeboortenaantal1320001
Colmschate-ZuidColmschaterenkGeboortenaantal20251722182212
Colmschate-ZuidRoessinkGeboortenaantal115877512
Colmschate-Zuid't BrameltGeboortenaantal14131413141413
Colmschate-ZuidEssenerveldGeboortenaantal61171415135
Colmschate-ZuidSworminkGeboortenaantal14141612102417
DiepenveenGeboortenaantal32274625322930241620262427351935
DiepenveenDorp DiepenveenGeboortenaantal20232125341734
DiepenveenRandeGeboortenaantal0112000
DiepenveenTjoeneGeboortenaantal0220121
SchalkhaarGeboortenaantal49596458395544485463579069584949
SchalkhaarDorp SchalkhaarGeboortenaantal59548767574646
SchalkhaarAverlo en FrieswijkGeboortenaantal4332133
OkkenbroekGeboortenaantal5262744645135120
OkkenbroekGeboortenaantal5135120
LetteleGeboortenaantal17121418121711187149111117517
LetteleDorp LetteleGeboortenaantal6344828
LetteleOude MolenGeboortenaantal2111102
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekGeboortenaantal6566837
BathmenGeboortenaantal49546763674449573956443844425243
BathmenDorp BathmenGeboortenaantal43363337344534
BathmenLooGeboortenaantal5434433
BathmenDortherhoekGeboortenaantal6000000
BathmenZuidlooGeboortenaantal2423234
BathmenOxerhofGeboortenaantal0212
Geboorten
Absoluut aantal geboortenIn 2020 werden er 957 kinderen geboren in Deventer. Dat zijn er 16 meer dan in 2019.Jaarlijks worden er gemiddeld bijna 1.040 kinderen geboren in Deventer de afgelopen 10 jaren. Daarnaast overlijden er gemiddeld 870 personen per jaar. Dat betekent dat de afgelopen 10 jaren sprake is geweest van een positieve natuurlijke aanwas van bijna 170 per jaar. De verwachting is dat de hoogte van deze natuurlijke groei de komende jaren (verder) zal afnemen.  Belangrijkste reden hiervoor is een afname van het kindertal per gezin.
bron: Gemeente en CBS